Karbid křemíku ROCAR® pro průmyslové využití

Trubky, kroužky, ložiska, trysky nebo ventily – karbid křemíku ROCAR® zvládá i ty nejnáročnější pracovní podmínky

Součásti vyrobené z keramického materiálu na bázi karbidu křemíku ROCAR® jsou výjimečně tvrdé, odolné proti opotřebení a vyznačují se vynikajícími tepelně vodivými vlastnostmi. Koroze, otěr nebo eroze vlivem kapalných médií stejně jako opotřebení v důsledku tření jsou s materiálu ROCAR® věcí minulosti. Navíc lze tento materiál využít také v potravinářství a výrobě nápojů, protože karbid křemíku je netoxický.

ROCAR® Silicon Carbide for Industrial Applications

Co byste měli vědět:

Příklady využití karbidu
křemíku ROCAR®

  • Průchodky
  • Prvky hořáků
  • Těsnicí kroužky až do 1 000 mm
  • Trysky
  • Prvky kulových mlýnů
  • Třecí ložiska
  • Kulové ventily
  • Trubky
  • Speciální součásti

Průmyslové provozy obecně i velkokapacitní chemické provozy, provozy na výrobu potravin a nápojů nebo technologie turbín a vytápění, ty všechny čelí problémům vysoké spotřeby materiálů – a v důsledku toho vysokých cen materiálů. Kovové součásti však v těchto agresivních podmínkách rychle dosahují svých mezí, protože svoji daň si vybírá bezpočet nejrůznějších namáhání a vysoké tepelné zatížení, opotřebení a koroze – buď samostatně, v kombinaci nebo dokonce ve vzájemné vazbě.

Zvládání náročných pracovních podmínek

Právě zde vstupuje do hry keramický materiál na bázi karbidu křemíku ROCAR® od společnosti CeramTec: náročné a agresivní pracovní podmínky nepředstavují žádný problém pro trubky, průchodky, ložiska, trysky, ventily nebo speciální součásti v řadě provedení vyrobených z tohoto keramického materiálu.

Součásti vyrobené z karbidu křemíku ROCAR® se často používají v chemických provozech, mlýnech, expandérech a vytlačovacích lisech i jako trysky, třecí ložiska, těsnění nebo pístní kroužky. Karbid křemíku ROCAR® je navíc netoxický, a proto je přímo ideální pro použití v potravinářském průmyslu a při výrobě nápojů.

Odolné proti všem chemickým médiím –
součásti lze používat při teplotách až 1 600 °C

Komponenten für die Heiztechnik/Wärmetechnik Keramické materiály na bázi karbidu křemíku ROCAR® S1 jsou odolné proti všem chemickým médiím. Protože v matrici se nevyskytuje kovový křemík, lze je použít při teplotách až 1 600 °C bez rozkladu nebo zhoršení pevnosti. Jednou z unikátních vlastností materiálu ROCAR® jsou jeho vynikající funkční charakteristiky při axiálním lisování za sucha ve velkokapacitní sériové výrobě, což vede ke špičkové spolehlivosti výrobních procesů v kombinaci s nízkými výrobními náklady.

Doporučený kontakt

Klikněte prosím na tlačítko „Kontakty“ vpravo. Zobrazí se seznam osob a přímo odpovědných pracovníků v rámci skupiny CeramTec.